Portfolio Single

CNC Plazma Kesİm Nedİr ?

Doğru akım güç kaynağının basınçlı havayı iyonize ederek plazma haline getirmesi sayesinde iletken malzemelerde kesme işleminin gerçekleştirilmesidir. Kesme işleminin gerçekleşmesi için, güç kaynağı, sürekli sabit basınçlı hava, uygun tipte torç gereklidir. Plazma kesme işlemi tüm iletken metallere uygulanabilmektedir. Plazma kesme teknolojisi sayesinde kesme işlemine ilave olarak oluk açma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

CNC Plazma Kesİm Avantajları

Maliyet Avantajı Aynı plaka sac üzerinden birbirinden farklı parçalar işlenebilir. Fire oranı minimum seviyeye indirilir. İşlenecek parçaların uygun olması durumunda ortak yüzeyler beraber kesilerek maliyet azaltılabilir. Büküm eksenleri markalanarak sonraki imalat aşamaları hızlandırılır ve maliyetler düşürülür. Kalite Avantajı Neredeyse çapaksız bir kesim sağlanır ve ısı deformasyonu minimum seviyedir. Sac kalınlığının 1,5 katı çapındaki delikler işlenebilir. Her türlü yazı, resim, amblem sac üzerinden kesilebilir. Zaman Avantajı Fiyatlandırma ve kesim işi kısa sürede yapılarak bir adım önde olmanız sağlanır.

Paslanmaz Çelik Lama Kullanım Alanları

Paslanmaz lama malzemeler genellikle gıda sektöründe oldukça yaygın kullanılmaktadır. Gıda sektörü dışında her türlü bağlantı noktasında, mekanik taşıyıcı gövdelerde, makina parçalarının gövde kısımlarında, her türlü paslanmaması gereken iskeletlerde lama malzeme oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca savunma sanayinde lama malzeme kullanımı gittikçe yaygınlaşmaktadır. Lama malzemeler müşterilierimiz tarafından 6 metrelik boylarda alınabildiği gibi, ufak parçalara kesilmiş şekilde de tercih edilebiilmektedir.

Firmamızdaki lama malzemeler Avrupa - Uzak Doğu menşeli ve sertifikalı olup her türlü sektörde kullanımı uygundur.

ÖlÇÜ VE TÖLERANS